Wok miedziany z pokrywką Ballarini IL RAME

To naczynie które jest pożądane przez wszystkich miłośników kuchni. Wspaniałe miedziane pokrycie, najwyższej klasy warstwa non-stick klasy Platinium oraz dedykowana pokrywka sprawią że nie tylko oko się nacieszy ale każdy kucharz będzie w pełni usatysfakcjonowany. Całość dopełnia masywna mosiężna rączka nitowana do korpusu woka. Dzięki swojemu kształtowi nadaje się nie tylko do dań azjatyckich ale większości potraw wymagających głębokiego naczynia - np. spaghetti.

Ostatnie egzemplarze!

Cena:

549,00 zł brutto

-550,00 zł

1 099,00 zł brutto

- +

Szczegółowy opis

Linia Il Rame to kolekcja innowacyjnych, efektownych naczyń wykonanych z miedzi. Charakteryzują się niezwykle wytwornym wyglądem oraz funkcjonalnym kształtem. Naczynia Il Rame wyprodukowane zostały w sposób tradycyjny, ale z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Całości dopełniają długa rączka z jednej i ergonomiczny uchwyt z drugiej strony woka. Wykonane są również z miedzi.

Wyjątkowe i niezwykle trwałe woki Il Rame sprostają wymaganiom najwybitniejszych szefów kuchni jak i wyrafinowanym gustom miłośników gotowania.

Doskonałe przewodnictwo ciepła miedzi sprawia, że naczynia Il Rame nagrzewają się błyskawicznie, co zwiększa tempo i efektywność gotowania. Miedź gwarantuje także idealnie równe rozprowadzenie ciepła w naczyniu. Dzięki pasującej do rozmiaru woka miedzianej pokrywce, naczynia te świetnie nadają się nie tylko do smażenia, ale też do gotowania i duszenia wolno „dochodzących” potraw (duszonych mięs, ryb oraz warzyw). Uchwyty z obu stron woka ułatwiają manewrowanie nim nawet, jeśli zawiera ciężką potrawę.

Wok Il Rame pokryty jest powłoką non – stick Platinium, co zwiększa komfort gotowania. Powłoka non – stick gwarantuje nieprzywieranie potraw, nawet jeśli są smażone bez dodatku tłuszczu. Charakteryzuje się też łatwością czyszczenia.

Proste i eleganckie pudełka, w które opakowana jest seria Il Rame, nawiązują do tradycji marki Ballarini. Wok sprzedawany jest z pasującą do jego rozmiaru, miedzianą pokrywką.  Każdy produkt dodatkowo zapakowany jest w materiałowy worek, który chroni przed zarysowaniem lub uszkodzeniem naczynia. Eleganckie opakowanie oraz niezwykłe zalety naczyń Il Rame sprawiają, że produkty te świetnie nadają się na niebanalny prezent na każdą okazję!

Do produktu dołączana jest ulotka informacyjna, instrukcja użytkowania i konserwacji naczynia.

KILKA ZASAD UŻYTKOWANIA

 • Po zakończeniu gotowania, naczynie miedziane wymaga konserwacji. Miedź w czystej postaci utlenia się, czyli uruchamia się proces starzenia, który z biegiem czasu zmieni kolor metalu w ciemnoczerwony.  Aby przywrócić miedzi jej wytworny, błyszczący wygląd należy zaopatrzyć się w dostępne na rynku detergenty specjalnie przeznaczone do czyszczenia przedmiotów i naczyń miedzianych. Do czyszczenia nie zaleca się używania ostrych zmywaków.
 • Należy pamiętać, że uchwyty i rączki zarówno naczyń jak i pokrywek wykonane są z miedzi. Oznacza to, że nagrzewają się równie szybko i tak samo długo pozostają gorące. Należy korzystać z dostępnych na rynku rękawic materiałowych lub silikonowych.
 • Nie należy umieszczać pustego naczynia na włączonym palniku kuchenki.
 • Podczas gotowania zaleca się obniżenie temperatury grzania.
 • Powierzchnie miedziane należy czyścić octem, sokiem z cytryny lub detergentami do tego przeznaczonymi.
 • Naczyń miedzianych nie wolno myć w zmywarce.

POWIERZCHNIA

Powierzchnia woka miedzianego Il Rame należy do kategorii non – stick Platinium. Oznacza to, że potrawa nie przywiera, nawet jeśli jest smażona bez tłuszczu. Ma następujące cechy:

 • Wysoki stopień nieprzywierania potraw
 • Łatwość czyszczenia powierzchni patelni
 • Duża odporność na uszkodzenia i zarysowania
 • Bezpieczeństwo dla zdrowia i środowiska – patelnia nie zawiera związków niklu, metali ciężkich oraz PFOA
 • Możliwość smażenia bez dodatku tłuszczu – ważne dla osób dbających o dietę

MATERIAŁ

Wok Il Rame wykonana jest z miedzi o wysokim stopniu czystości. Jakość materiału zapewnia szybkie i równomierne nagrzewanie się oraz doskonałą dystrybucję ciepła w naczyniu. Dno woka jest wzmocnione, dwuwarstwowe, odporne na odkształcanie się. Powierzchnia pokryta jest nieprzywierającą powłoką non – stick.

Średnica woka28 cm
Grubość dna4 mm

UCHWYT PATELNI

 • Ergonomiczne, wygodne uchwyty z obu stron naczynia, wykonane z miedzi
 • Możliwość zawieszenia naczynia na haczykach kuchennych
 • Możliwość stosowania w piekarniku

WYMIARY

Średnica woka28 cm
Pojemność4 ltr

Dodatkowe informacje

LiniaIl Rame
Powłoka zapobiegająca przywieraniu potrawTak
Źródło ciepłaKuchenka halogenowa
Rodzaj powłokiKlasyczna nieprzywierająca
Przystosowanie do kuchenek gazowanychTak
Przystosowanie do kuchenek elektrycznychTak
Przystosowanie do kuchenek ceramicznychTak
Przystosowanie do kuchenek halogenowychTak
Przystosowanie do kuchenek indukcyjnychNie
Przystosowanie do piekarnikaTak
UchwytMiedziany
ThermopointNie
Czyszczenie przy użyciu zmywarekNie
Gwarancja5 lat
Kraj produkcjiWłochy