Patelnia miedziana głęboka z pokrywką Ballarini IL RAME

Nie sposób nie zauważyć tego naczynia w kuchni. Miedziane pokrycie, najwyższej jakości powierzchnia do smażenia beztłuszczowego, solidne mosiężne rączki i dedykowana pokrywka - wszystkie te elementy tworzą wspaniałe połączenie i produkt końcowy. Pakowane w elegancki kartonik stanowi fantastyczną propozycję na niebanalny prezent.

Ostatnie egzemplarze!

Cena:

299,00 zł brutto

-600,00 zł

899,00 zł brutto

- +

Szczegółowy opis

Linia Il Rame to kolekcja innowacyjnych, efektownych naczyń wykonanych z miedzi. Charakteryzują się niezwykle wytwornym wyglądem oraz funkcjonalnym kształtem. Naczynia Il Rame wyprodukowane zostały w sposób tradycyjny, ale z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Całości dopełniają ergonomiczne uchwyty z obu stron naczynia, również wykonane z miedzi.

Wyjątkowe i niezwykle trwałe patelnie głębokie Il Rame sprostają wymaganiom najwybitniejszych szefów kuchni jak i wyrafinowanym gustom miłośników gotowania.

Doskonałe przewodnictwo ciepła miedzi sprawia, że naczynia Il Rame nagrzewają się błyskawicznie, co zwiększa tempo i efektywność gotowania. Miedź gwarantuje także idealnie równe rozprowadzenie ciepła w naczyniu. Dzięki pasującej do rozmiaru patelni, miedzianej pokrywce naczynia te świetnie nadają się do gotowania i duszenia wolno „dochodzących” potraw (duszonych mięs, ryb oraz warzyw). Uchwyty z obu stron patelni głębokiej ułatwiają manewrowanie nią nawet, jeśli zawiera ciężką potrawę.

Patelnie Il Rame pokryte są powłoką non – stick Platinium, co zwiększa komfort gotowania. Powłoka non – stick gwarantuje nam nieprzywieranie potraw, nawet jeśli są smażone bez dodatku tłuszczu. Charakteryzuje się też łatwością czyszczenia.

Proste i eleganckie pudełka, w które opakowana jest seria Il Rame, nawiązują do tradycji marki Ballarini. Patelnia głęboka sprzedawana jest z pasującą do rozmiaru, miedzianą pokrywką. Każdy produkt dodatkowo zapakowany jest w materiałowy worek, który chroni przed zarysowaniem lub uszkodzeniem naczynia. Eleganckie opakowanie oraz niezwykłe zalety naczyń Il Rame sprawiają, że produkty te świetnie nadają się na niebanalny prezent na każdą okazję!

Do produktu dołączana jest ulotka informacyjna, instrukcja użytkowania i konserwacji naczynia.

KILKA ZASAD UŻYTKOWANIA

 • Po zakończeniu gotowania, naczynie miedziane wymaga konserwacji. Miedź w czystej postaci utlenia się, czyli uruchamia się proces starzenia, który z biegiem czasu zmieni kolor metalu w ciemnoczerwony.  Aby przywrócić miedzi jej wytworny, błyszczący wygląd należy zaopatrzyć się w dostępne na rynku detergenty specjalnie przeznaczone do czyszczenia przedmiotów i naczyń miedzianych. Do czyszczenia nie zaleca się używania ostrych zmywaków.
 • Należy pamiętać, że uchwyty i rączki zarówno naczyń jak i pokrywek wykonane są z miedzi. Oznacza to, że nagrzewają się równie szybko i tak samo długo pozostają gorące. Należy korzystać z dostępnych na rynku rękawic materiałowych lub silikonowych.
 • Nie należy umieszczać pustego naczynia na włączonym palniku kuchenki.
 • Podczas gotowania zaleca się obniżenie temperatury grzania.
 • Powierzchnie miedziane należy czyścić octem, sokiem z cytryny lub detergentami do tego przeznaczonymi.
 • Naczyń miedzianych nie wolno myć w zmywarce.

POWIERZCHNIA PATELNI

Powłoka patelni głębokiej Il Rame należy do kategorii non – stick Platinium. Oznacza to, że potrawa nie przywiera, nawet jeśli jest smażona bez tłuszczu. Ma następujące cechy:

 • Wysoki stopień nieprzywierania potraw
 • Łatwość czyszczenia powierzchni patelni
 • Duża odporność na uszkodzenia i zarysowania
 • Bezpieczeństwo dla zdrowia i środowiska – patelnia nie zawiera związków niklu, metali ciężkich oraz PFOA
 • Możliwość smażenia bez dodatku tłuszczu – ważne dla osób dbających o dietę

MATERIAŁ

Patelnia głęboka Il Rame wykonana jest z miedzi o wysokim stopniu czystości. Jakość materiału zapewnia szybkie i równomierne nagrzewanie się patelni oraz doskonałą dystrybucję ciepła w naczyniu. Dno naczynia jest wzmocnione, dwuwarstwowe, odporne na odkształcanie się. Powierzchnia patelni pokryta jest nieprzywierającą powłoką non – stick.

Średnica patelni24 cm28 cm
Grubość dna4 mm4 mm

UCHWYT PATELNI

 • Ergonomiczne, wygodne uchwyty z obu stron naczynia, wykonane z miedzi
 • Możliwość zawieszenia naczynia na haczykach kuchennych
 • Możliwość stosowania w piekarniku

WYMIARY

Produkt dostępny w rozmiarach: 24 cm i 28 cm.

Dodatkowe informacje

Rodzaj patelniGłęboka
LiniaIl Rame
PrzeznaczenieDo smażenia bez tłuszczu
Źródło ciepłaKuchenka ceramiczna, Kuchenka elektryczna, Kuchenka gazowa, Kuchenka halogenowa
Powłoka zapobiegająca przywieraniu potrawTak
Rodzaj powłokiKlasyczna nieprzywierająca
Przystosowanie do kuchenek gazowanychTak
Przystosowanie do kuchenek elektrycznychTak
Przystosowanie do kuchenek ceramicznychTak
Przystosowanie do kuchenek halogenowychTak
Przystosowanie do kuchenek indukcyjnychNie
Przystosowanie do piekarnikaTak
UchwytMosiężny
ThermopointNie
Czyszczenie przy użyciu zmywarekNie
Gwarancja5 lat
Kraj produkcjiWłochy