Garnek miedziany z pokrywką Ballarini IL RAME

Garnek Il Rame wykonany jest z miedzi o wysokim stopniu czystości. Jakość materiału zapewnia szybkie i równomierne nagrzewanie się oraz doskonałą dystrybucję ciepła w naczyniu. Dno garnka jest wzmocnione, dwuwarstwowe, odporne na odkształcanie się. Powierzchnia naczynia pokryta jest nieprzywierającą powłoką non – stick. Całość dopełnia dedykowana pokrywka. Występuje w dwóch rozmiarach.

Ostatnie egzemplarze!

Cena:

349,00 zł brutto

-350,00 zł

699,00 zł brutto

- +

Szczegółowy opis

Linia Il Rame to kolekcja innowacyjnych, efektownych naczyń wykonanych z miedzi. Charakteryzują się niezwykle wytwornym wyglądem oraz funkcjonalnym kształtem. Naczynia Il Rame wyprodukowane zostały w sposób tradycyjny, ale z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Całości dopełniają ergonomiczne uchwyty z obu stron naczynia, również wykonane z miedzi.

Wyjątkowe i niezwykle trwałe garnki Il Rame sprostają wymaganiom najwybitniejszych szefów kuchni jak i wyrafinowanym gustom miłośników gotowania.

Doskonałe przewodnictwo ciepła miedzi sprawia, że naczynia Il Rame nagrzewają się błyskawicznie, co zwiększa tempo i efektywność gotowania. Miedź gwarantuje także idealnie równe rozprowadzenie ciepła w naczyniu. Dzięki pasującej do rozmiaru garnka miedzianej pokrywce świetnie nadają się do gotowania oraz duszenia wolno „dochodzących” potraw (duszonych mięs, ryb oraz warzyw). Uchwyty z obu stron naczynia ułatwiają manewrowanie nim nawet, jeśli zawiera ciężką potrawę.

Garnki Il Rame są też niezwykle funkcjonalne. Można w nich nie tylko gotować, ale także podsmażać potrawy. Pokryte są powłoką non – stick Platinium, co gwarantuje nam nieprzywieranie potraw, nawet jeśli są smażone bez dodatku tłuszczu. Charakteryzują się też łatwością czyszczenia.

Proste i eleganckie pudełka, w które opakowana jest seria Il Rame, nawiązują do tradycji marki Ballarini. Garnek sprzedawany jest z pasującą do rozmiaru, miedzianą pokrywką. Każdy produkt dodatkowo zapakowany jest w materiałowy worek, który chroni przed zarysowaniem lub uszkodzeniem naczynia. Eleganckie opakowanie oraz niezwykłe zalety naczyń Il Rame sprawiają, że produkty te świetnie nadają się na niebanalny prezent na każdą okazję!

Do produktu dołączana jest ulotka informacyjna, instrukcja użytkowania i konserwacji naczynia.

KILKA ZASAD UŻYTKOWANIA

 • Po zakończeniu gotowania, naczynie miedziane wymaga konserwacji. Miedź w czystej postaci utlenia się, czyli uruchamia się proces starzenia, który z biegiem czasu zmieni kolor metalu w ciemnoczerwony.  Aby przywrócić miedzi jej wytworny, błyszczący wygląd należy zaopatrzyć się w dostępne na rynku detergenty specjalnie przeznaczone do czyszczenia przedmiotów i naczyń miedzianych. Do czyszczenia nie zaleca się używania ostrych zmywaków.
 • Należy pamiętać, że uchwyty i rączki zarówno naczyń jak i pokrywek wykonane są z miedzi. Oznacza to, że nagrzewają się równie szybko i tak samo długo pozostają gorące. Należy korzystać z dostępnych na rynku rękawic materiałowych lub silikonowych.
 • Nie należy umieszczać pustego naczynia na włączonym palniku kuchenki.
 • Podczas gotowania zaleca się obniżenie temperatury grzania.
 • Powierzchnie miedziane należy czyścić octem, sokiem z cytryny lub detergentami do tego przeznaczonymi.
 • Naczyń miedzianych nie wolno myć w zmywarce.

POWIERZCHNIA

Powłoka garnka Il Rame należy do kategorii non – stick Platinium. Oznacza to, że potrawa nie przywiera, nawet jeśli jest smażona bez tłuszczu. Ma następujące cechy:

 • Wysoki stopień nieprzywierania potraw
 • Łatwość czyszczenia powierzchni
 • Duża odporność na uszkodzenia i zarysowania
 • Bezpieczeństwo dla zdrowia i środowiska – nie zawiera związków niklu, metali ciężkich oraz PFOA
 • Możliwość smażenia bez dodatku tłuszczu – ważne dla osób dbających o dietę

MATERIAŁ

Garnek Il Rame wykonany jest z miedzi o wysokim stopniu czystości. Jakość materiału zapewnia szybkie i równomierne nagrzewanie się oraz doskonałą dystrybucję ciepła w naczyniu. Dno garnka jest wzmocnione, dwuwarstwowe, odporne na odkształcanie się. Powierzchnia naczynia pokryta jest nieprzywierającą powłoką non – stick.

Średnica garnka16 cm20 cm
Grubość dna4 mm4 mm

UCHWYTY

 • Ergonomiczne, wygodne uchwyty z obu stron naczynia, wykonane z miedzi
 • Możliwość zawieszenia naczynia na haczykach kuchennych
 • Możliwość stosowania w piekarniku

WYMIARY

Produkt dostępny w rozmiarach: 16 cm i 20 cm.

Dodatkowe informacje

LiniaIl Rame
PrzeznaczenieDo gotowania
Źródło ciepłaKuchenka elektryczna, Kuchenka gazowa, Kuchenka halogenowa, Kuchenka ceramiczna
Powłoka zapobiegająca przywieraniu potrawTak
Rodzaj powłokiKlasyczna nieprzywierająca
Przystosowanie do kuchenek gazowanychTak
Przystosowanie do kuchenek elektrycznychTak
Przystosowanie do kuchenek ceramicznychTak
Przystosowanie do kuchenek halogenowychTak
Przystosowanie do kuchenek indukcyjnychNie
Przystosowanie do piekarnikaTak
UchwytMiedziany
ThermopointNie
Czyszczenie przy użyciu zmywarekNie
Gwarancja5 lat
Kraj produkcjiWłochy