Zmywanie smutnym obowiązkiem? Niekoniecznie!

  05.09.2017

Nie ulega wszelkim wątpliwościom, że jedzenie to czynność niezwykle przyjemna, do której chętnych nigdy nie brakuje. Co więcej, wiele osób czerpie także radość z przygotowywania potraw, tworzenia nowych przepisów czy też usprawniania tych już istniejących. Problem pojawia się jednak, gdy przychodzi do mycia naczyń, które w całym procesie gotowania, smażenia oraz spożywania ucierpiały najbardziej, ubrudzone resztkami tego, co trafiło do naszych żołądków. Wtedy chętnych jakoś nie widać.

Zmywanie smutnym obowiązkiem? Niekoniecznie!

Powód takiego stanu rzeczy jest prosty i dosyć oczywisty. Zmywanie naczyń to czynność żmudna i nudna jednocześnie, dlatego też nie ma się co dziwić, że nie kojarzy nam się ona najlepiej. Mało komu raczej pasuje perspektywa spędzeniu od kilku do kilkunastu minut przy zlewozmywaku, by w pietyzmem doprowadzać kolejne naczynia do stanu używalności. A co jeśli powiemy wam, że tak wcale nie musi być?

Na przeciwko oczekiwaniom swoich klientów wychodzą firma Staub, proponując produkty takie, jak chociażby żeliwny garnek z powłoką nieprzywierającą czy też Zwilling i Demeyere, w ofercie których znajdziemy patelnie nieprzywierające o niesamowicie gładkich powłokach. I w jednym i w drugim wypadku ich mycie trwać będzie zaledwie kilkanaście-kilkadziesiąt sekund i oszczędzi nam wielu gorzkich chwil spędzonych na przykrym obowiązku.

Garnek niski z pokrywką Zwilling® Prime

Nawet w trudnych warunkach naczynia te nie będą wymagały od nas potem więcej niż jest to konieczne uwagi, a cały proces ich zmywania sumarycznie zajmie nam tylko kilka minut. A co lepsze – taka odporność na przywierający brud nie oznacza, iż patelnie czy garnki są mniej trwałe. Jeśli będziemy zmywać je w odpowiedni sposób, tj. np. bez pomocy drucianej szczotki, będą tak samo piękne, jak w dniu, w którym je kupiliśmy.

Dzięki firmom Staub, Zwilling i Demeyere gotowanie nie będzie nam już kojarzyć się z późniejszą koniecznością spędzenia wieczności na zmywaniu naczyń. Proces ten został znacznie przyspieszony i uprzyjemniony, zaś my zyskamy więcej czasu na snucie kolejnych kulinarnych idei oraz na wprowadzanie ich w życie.

Dodaj komentarz

 (z http://)