Zdrowy i smaczny hamburger z grillową patelnią żeliwną firmy Staub

  04.09.2017

Któż nie siedział ze znajomymi, przyglądając się zachodzącemu słońcu i pałaszując jednocześnie pyszne dania z grilla? Oczywiście, kojarzy nam to się to także jednoznacznie z jedzeniem tłustym, tuczącym i zwyczajnie niezdrowym. A przecież wcale tak nie musi być. Dziś przedstawimy Państwu przepis na smakowitego, a jednocześnie dietetycznego burgera, do przygotowania którego użyjemy specjalnej żeliwnej patelni od firmy Staub.

Zdrowy i smaczny hamburger z grillową patelnią żeliwną firmy Staub

Żeberka patelni pokrywamy delikatną warstwą oliwy, która ułatwi nam cały proces smażenia. Najpierw nagrzewamy żeliwo mocno, by następnie zmniejszyć natężenie ognia i położyć nań mięso. Wybór zależy od nas – wołowina czy np. drób. To już kwestia gustu, ale gdy wreszcie się zdecydujemy, mielimy mięso, a potem mieszamy je z jajkiem oraz wybranymi przyprawami. Na tym oczywiście możliwości się nie kończą, bo możemy także dołączyć do wszystkiego np. nieco warzyw. Tak czy inaczej, z tego, co nam wyszło, formujemy krążki, by następnie smażyć je od 3 do 4 minut.

Dzięki wspomnianym żeberkom nadmiar tłuszczu z mięsa nie będzie już nam wadził podczas jedzenia, bo na naszym talerzu zostaną tylko wartościowe składniki, dodatkowo idealnie przyrządzone. Zarówno z zewnątrz, gdzie nasze oczy cieszyć będzie przyrumieniona skórka, jak i w środku, gdzie czeka na nas soczyste mięso. Oczywiście, jeśli chodzi o proporcje konkretnych przypraw, warto eksperymentować samemu, by wreszcie znaleźć idealną dla nas kompozycję.

Zdrowy i smaczny hamburger z grillową patelnią żeliwną firmy Staub

W tym miejscu warto byłoby odpowiedzieć na pytanie „dlaczego akurat patelnia żeliwna”? Cóż, stosowany przez nas produkt firmy Staub zapewnia długie magazynowanie ciepła, które równomiernie rozłoży się na cały kawałek mięsa. Dodatkowym atutem jest także znajdująca się wewnątrz nieprzywierająca glazura.

I o to jest – posiłek jednocześnie smaczny, ale i zdrowy. Przyrządzony samodzielnie, dzięki czemu doskonale wiemy czego możemy spodziewać się w środku. A teraz pozostaje nam już tylko delektować się smakiem potrawy, której przyrządzenie przy pomocy żeliwnej patelni grillowej zajęło nam dosłownie chwilę.

Dodaj komentarz

 (z http://)