Zabierz babci nóż. I kup jej nowy

  17.02.2017

Ludzie to dziwne istotny. Lubimy przyzwyczajać się do rzeczy, przez co problemem jest dla nas później zamiana ich na coś nowocześniejszego i po prostu lepszego. Jesteśmy miłośnikami tradycji, którzy nierzadko wychodzą z założenia, że jeśli coś działa to po co to zmieniać? Wrodzony pesymizm karze nam zakładać, że na pewno będzie gorzej, mimo że może być przecież lepiej.

Ten schemat odnosi się do każdej dziedziny życia i nie inaczej jest również w wypadku kuchenny weteranów. Na rynku znajdziemy obecnie niezliczone ilości nowoczesnych garnków, patelni, ale przede wszystkim noży. Ułatwiają krojenie, są przystosowane do konkretnych zadań, a ponadto wykonano je z dobrej stali, która nie wpływa negatywnie na smak i wartości odżywcze dań.

Zabierz babci nóż. I kup jej nowy

Niby wszystko dobrze, ale w szufladach naszych mam i babć nadal znajdziemy w większości stare, wysłużone noże, nierzadko przechodzące z pokolenia na pokolenie, które już dawno powinny zostać przetopione na słabej jakości żyletki. A one nadal żyją i działają w kuchni. Są mało poręczne, posługiwanie się nimi nierzadko należy do karkołomnych wyczynów, co tylko spowalnia cały proces gotowania.

W tym miejscu warto zaapelować do wszystkich fanów tradycji, którzy czytają ten tekst. Nie bójcie się zmian, w kuchni wyjdą wam one tylko na lepsze. Odwiedźcie sklep firmy Zwilling czy też jakiegokolwiek innego producenta noży i zaopatrzcie się w narzędzie, które uprzyjemni wam pracę i spełni wasze oczekiwania. To nic trudnego, a spracowane ręce i obolałe żołądki na pewno będą wam wdzięczne.

Dodaj komentarz

 (z http://)