Teflon® dla początkujących i zaawansowanych

  04.02.2015

Podstawa, czyli co to jest Teflon®?

Teflon Logo

Teflon® to nazwa unikalnego i opatentowanego tworzywa, które ułatwia gotowanie, ponieważ zapobiega przywieraniu potraw oraz sprawia, że możemy gotować zdrowiej. Łatwiej jest nam też zmywać i utrzymywać naczynia w czystości.

Teflon® a zdrowie

Naczynia z powłokami Teflon® są rekomendowane przez specjalistów od żywienia i organizacje walczące z chorobami naczyniowymi (American Heart Association, National Stroke Association), gdyż pozwalają na zmniejszenie użycia masła i innych tłuszczów zwierzęcych podczas gotowania.

Teflon Classic

Teflon® a bezpieczeństwo

Teflon® został uznany za bezpieczny i dopuszczony do kontaktu z żywnością przez niezależne instytucje nadzorujące, takie jak:

  • Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA),
  • Francuska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności (ANSES),
  • Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA)
  • Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA).

Teflon® jest obojętny chemicznie, zatem nie wchodzi w reakcje z innymi substancjami i ludzkim organizmem. Ewentualne połknięcie fragmentu powłoki nie stanowi żadnego zagrożenia. Dlatego właśnie Teflon® jest stosowany, jako powłoka do naczyń kuchennych.

Teflon® to łatwiejsze i zdrowsze gotowanie

Wynalazki firmy DuPont od lat ułatwiają nam życie w wielu dziedzinach. Dlatego Teflon® jest nie tylko rekordzistą Księgi Guinnessa, jako najbardziej „śliskie” tworzywo stałe na świecie, ale przede wszystkim pomaga nam w tak ważnej i pasjonującej dziedzinie życia, jaką jest gotowanie.

  • To Teflon® sprawia, że omlet lub stek nie przywierają do patelni. Dzięki niemu łatwiej nam się smaży i gotuje,w szczególności te potrawy, które mają tendencję do przywierania.
  • Teflon® wpływa na zmniejszenie zużycia tłuszczu, umożliwia zdrowsze gotowanie.
  • Zmywanie naczyń pokrytych powłoką Teflon® przestaje być uciążliwe.

Teflon Select

Jak rozpoznać naczynie z oryginalną powłoką Teflon®?

To bardzo proste, bo producenci naczyń korzystających z oryginalnych powłok zazwyczaj używają znaku/ logotypu „Teflon®. Przetestowany pod względem jakości” na opakowaniach swoich produktów. Trzeba tylko zapamiętać, że Teflon® to chroniony znak towarowy, który ma swój logotyp:

Tego znaku należy szukać na opakowaniu

Teflon Logo

Uwaga: nazwa Teflon® jest zastrzeżonym znakiem towarowym!  

Aktualnie oferta powłok Teflon® obejmuje tradycyjny sprawdzony w kuchniach całego świata dwuwarstwowy Teflon® Classic, jak również zaawansowane systemy trójwarstwowe, czyli Teflon® Select do intensywnego i częstego gotowania z użyciem drewnianych bądź, tworzywowych łopatek oraz Teflon® Platinum Plus, system bardzo odporny na zarysowania, który pozwala na użycie metalowych akcesoriów.

Teflon Platinum Plus

Artykuł został napisany przy współpracy z firmą DuPont™, która jest właścicielem marki Teflon®

Więcej informacji o produktach DuPont™ Teflon® znajdą Państwo w internecie pod adresem www.teflon.com lub www.teflon.pl

Dodaj komentarz

 (z http://)