Recenzja patelni grillowej Ballarini Portofino

  16.02.2018

Zastanawiałem się nad kupnem patelni grillowej przez długi czas. Głównie dlatego, że zawsze chciałem zobaczyć jaka jest różnica między normalną patelnią a grillową, czy mięso będzie miało inny smak, czy będzie bardziej soczyste i przyrządzone szybciej. Muszę przyznać, że smażenie na mojej nowej patelni grillowej Ballarini Portofino dało mi odpowiedzi na wszystkie pytania.

Jak smażyć na patelni grillowej Ballarini Portofino?

Pozwól, że przedstawię Ci grillową patelnię z której korzystałem. Jej rozmiar to 28x28 cm (11''x11''), co jest idealne, jeśli gotujesz dla większej liczby osób. Korpus patelni wykonany jest z kilku warstw aluminium, jej powierzchnia jest pokryta nieprzywierającymi cząstkami mineralnymi - granitem. Dolna część jest dwuwarstwowa i pozwala na gotowanie na wszystkich rodzajach kuchni. Ponieważ rączka jest stalowa nadaje się również do zastosowania w piekarniku. Jest to pomocne, gdy smażysz mięso, takie jak pierś z kaczki lub stek i chcesz go upiec w piekarniku zaraz po usmażeniu.

Ballarini Portofino

Jak wyglądało smażenie?

Od razu mogę powiedzieć, że dobra patelnia jest podstawą dobrej kuchni. W ciągu ostatnich lat spędziłem dużo czasu na gotowaniu, a także testowałem kilka patelni z różnych marek. Począwszy od podstawowych patelni z supermarketów, na naczyniach wyższej klasy (takich jak Ballarini) kończąc. Różnica jest znacząca - im lepsza jest patelnia tym mniej czasu spędzasz w kuchni.
Samo jedzenie również smakuje inaczej. Kiedy grillujesz mięso (np. Pierś z kurczaka) na zwykłej patelni, która nie jest dobrze podgrzana, mięso nie zamknie się wystarczająco szybko i uciekną z niego wszystkie soki. W rezultacie Twoje mięso może być suche wewnątrz i twarde w fakturze. Z drugiej strony, kiedy używasz bardzo rozgrzanej patelni, mięso zamknie się w kilka sekund, pozostanie wtedy soczyste i miękkie w środku. A ponieważ patelnia ma na wierzchu grillowe paski, istnieje niewielka szansa, że Twoje mięso spali się lub przyklei się do powierzchni.
Dodatkowo, ponieważ powierzchnia jest wykonana z nieprzywierającej powierzchni, potrzebujesz tylko kilku kropel oleju. Aby grillować 3 kawałki piersi z kurczaka użyłem mniej niż 1/2 łyżeczki oliwy z oliwek i było to więcej niż wystarczająco.

Ballarini Portofino

Czy polecam patelnię grillową Ballarini Portofino?

Zdecydowanie tak :-) Ta patelnia jest naprawdę dobrze wykonana, wykorzystane materiały są wysokiej klasy a smażenie na niej to sama przyjemność. Jedzenie, które przyrządziłem, okazało się bardzo dobre. Mięso było bardzo soczyste i miękkie w środku. Moim zdaniem jedyną wadą tej patelni jest fakt, że paski do grillowania są troszkę zbyt małe, dlatego znacznie trudniej jest uzyskać efekt "pasków z grilla". Po prostu lubię, gdy grillowane jedzenie ma te spalone linie :-)

Ballarini Portofino

Dodatkowe informacje

Autor: Ján Vasil

Dodaj komentarz

 (z http://)