Noże uniwersalne – wielozadaniowość w twojej kuchni

  03.01.2017

Rynek zalewany obecnie jest nożami absolutnie do wszystkiego. Noże do chleba, noże do mięsa, noże do warzyw i owoców, uff. Można dostać gorączki, chociaż oczywiście nie można odmówić im wszystkim przydatności. Jeśli jednak należysz do ludzi, którzy ograniczają się do mniej skomplikowanych kuchennych czynności albo po prostu nie chcesz angażować wyspecjalizowanych i drogich noży do prostych robót, mamy propozycję dla ciebie. To nóż uniwersalny, który, jak sama nazwa wskazuje, idealnie sprawdzi się przy większości prostych czynności.

Od razu zaznaczmy - „uniwersalny” nie znaczy, że nada się absolutnie do wszystkiego. Noże te mają pewne ograniczenia, wynikające z ich budowy, których przeskoczyć się nie da. Ot, chociażby szatkowanie wykracza daleko poza jego możliwości. Podobnie sprawa ma się z krojeniem większych kawałków mięs, jak szynki czy pieczenie. Tutaj problemem stają niewielkie rozmiary noża oraz jego lekkie ostrze, które średnio radzi sobie z bardzo twardymi lub gabarytowymi przetworami.

Nóż uniwersalny Zwilling Artis

Żeby jednak nie skupiać się tylko na słabych stronach noży uniwersalnych, zaznaczmy od razu, że w naszej kuchni znajdziemy też całkiem sporo zastosowań, w których da on sobie radę. Przede wszystkim, wspomniane już niewielkie rozmiary znacznie pomogą przy precyzyjnym filetowaniu. Co odważniejsi mogą pomyśleć także o luzowaniu mięsa, ale tylko w wypadku niedługich jego kawałków. Ponadto, przy odrobinie treningu będziemy mogli za jego pomocą także siekać oraz, co najważniejsze, kroić warzywa i owoce. Do tego ostatniego nóż uniwersalny nada się jak mało który.

Noże uniwersalne, dzięki swojej budowie, idealnie leży w dłoni i będzie łatwy w obsłudze dla każdego, niezależnie od płci czy stopnia zaawansowania. Nie ma on żadnego konkretnego przeznaczenia, ale właśnie to stanowi jego mocną stronę. Bez wątpienia, w każdej kuchni znajdzie się dla niego jakieś zastosowanie, a on sam przyda nam się w najmniej spodziewanym momencie.

Sprawdź naszą ofertę noży uniwersalnych Zwilling!

Dodaj komentarz

 (z http://)