Noże do ziół – po co kupować gotowe zioła skoro można przygotować je samemu?

  03.09.2017

Patelnie, garnki i inne tego typu naczynia odgrywają niemałe znaczenie w skomplikowanym procesie gotowania. Nadają one potrawom niepowtarzalnego smaku, zwiększając ich zdrowotne walory i czyniąc nasze posiłki zwyczajnie przyjemniejszymi. Należy jednak pamiętać, że wydobywanie pełni potencjału utkwionego w jedzeniu nie zależy tylko o od tego, czy skorzystamy z naczyń żeliwnych, czy też wykonanych ze stali szlachetnej, a może jeszcze z czegoś innego.

 Noże do ziół – po co kupować gotowe zioła skoro można przygotować je samemu?

Duży wpływ na taki stan rzeczy mają także przyprawy. Odpowiednio doprawione jedzenie to prawdziwy raj dla podniebienia, dlatego tak ważne jest korzystanie ze świeżych dodatków. A w wypadku przypraw ziołowych jest to naprawdę trudne, bo większość z nas decyduje się pójść prostszą drogą i wybiera fabrycznie poszatkowane zioła, które owszem, przyspieszają nasz pracę, ale jednocześnie mają tylko ułamek smaku i aromatu prawdziwych przypraw, które możemy przecież przygotować we własnym domu.

Na przeciw oczekiwaniom tych, którzy nie chcą iść na łatwiznę, wychodzą producenci narzędzi kuchennych, którzy w swojej ofercie coraz częściej umieszczają noże przeznaczone do siekania ziół. Ich cechą charakterystyczną jest przede wszystkim szerokie ostrze oraz ogromna ostrość. To drugie jest konieczne, by nóż kroił łodyżki i liście, nie zaś je miażdżył. W innym wypadku mogą one za wcześnie stracić swój smak, a co za tym idzie odcisnąć mniejsze piętno na naszych potrawach. Co ciekawe, spotkać się możemy także z nożami posiadającymi podwójne ostrza w kształcie kołyski.

Nóż Santoku Twin® 1731

Nóż do ziół to przydatny pomocnik każdego kucharza, który chce wydobyć z jedzenia pełnię aromatów i smaków. Połączenie dobrze poszatkowanych i dobranych ziół z odpowiednimi naczyniami z żeliwa czy też stali szlachetnej naprawdę potrafi zdziałać cuda i zadowolić gusta niejednego malkontenta.

Obraz główny pochodzi ze strony smakprostoty.pl

Dodaj komentarz

 (z http://)