Mini-cocotte od Staub – mały garnek o ogromnych możliwościach

  10.09.2017

O ogromnych właściwościach żeliwa nie trzeba nikogo przekonywać. Patelnie i garnki wykonane właśnie z tego tworzywa zapewniają nam kulinarne doznania, których nie gwarantuje nic innego. Wzmocnienie smaku i aromatu, a także perfekcyjne rozprowadzanie ciepła to tylko kilka z zalet żeliwnych naczyń, które jednak najczęściej kojarzą nam się z ogromnymi i ciężkimi przedmiotami. A to błędne skojarzenie, bo na rynku istnieją również małe garnuszki mini-cocotte, przeznaczone do zadań specjalnych.

Mini-cocotte od Staub – mały garnek o ogromnych możliwościach

Produkty tego typu znajdziemy chociażby w ofercie firmy Staub. To połączenie funkcjonalności ze stylowym wykończeniem, które doda naszej kuchni nie tylko naczynie pomocne przy najtrudniejszych czynnościach, ale także wzbogaci ją o nieco stylu. Jeśli zaś chodzi o kwestie czysto techniczne – jak każde sygnowane przez Staub żeliwne naczynie, także i mini-cocotte pokryty jest specjalną porcelanową emalią z zewnątrz oraz powłoką nieprzywierającą wewnątrz. Ponadto nakrywka garnka wyposażona została w system wypustek, dzięki którym para lepiej obiega całe naczynie.

 Mini garnek żeliwny owalny Staub

Garnuszki znajdziemy w pięciu wariantach: okrągłe o średnicy 10, 12 i 14 cm oraz owalne o długości 11 i 15 cm. Niech nikogo nie zmyli ich rozmiar. Mimo niewielkich gabarytów, kryją w sobie ogromny potencjał i są zdolne dusić, zapiekać czy po prostu gotować potrawy. A po wszystkim mogą być wykorzystywane także jako stylowe półmiski, które uświetnią niejedną wystawną kolację. Innymi słowy – jak w każdym swoim produkcie, także i tym razem Staub łączy elegancję z użytecznością.

Dodaj komentarz

 (z http://)