Kanapka Reuben

  11.01.2016

Spora część Polaków nie wyobraża sobie dnia bez kanapek. Uwielbiamy je na śniadanie, jako dodatek do sałatki czy na kolacje. Po prostu je kochamy. Jeżeli jesteś jednym z miłośników tych chlebnych wariacji, na pewno skusisz się na propozycję z bloga kulinarnego Blondynka gotuje. Jego autorka przygotowała używając niezawodnej patelnii Balarini z lini Salento Whitestone kultową kanapkę Reuben! Koniecznie wypróbuj, my się zakochaliśmy!

Kanapka Reuben

Kanapka

Składniki

  • pastrami deli ( odparowane i pokrojone w cienkie plasterki)
  • kromki chleba żytniego (u mnie dwa rodzaje chleba: chleb pszenno-żytni i żytni z mieszanką mąki 7 zbóż)
  • dressing (nie)rosyjski
  • kapusta kiszona
  • kilka plasterków sera żółtego
  • ogórki kiszone

Instrukcja

  1. Zaczynamy od początku, czyli jak przygotować Pastrami Deli. Jeśli mamy już zakupiony kawałek pastrami musimy go odparować. Tu będzie nam potrzebny garnek do gotowania na parze, taki z wkładką z dziurkami, coś a`la sito, durszlak, na pewno wiecie o jaki chodzi. Ściągamy folię, mięso wkładamy na sito, na dno garnka wlewamy trochę wody, całość szczelnie przykrywamy pokrywką i na małym ogniu gotujemy na parze przez 3 godziny. W połowie tego czasu sprawdzamy czy nie trzeba dolać wody, bo mogła wyparować, a jak nie dolejemy, to po prostu spalimy garnek, ale to oczywiste przecież. Odparowane pastrami musi odpocząć 30 minut! Czyli po 3 godzinach gotowania na parze mięso wykładamy na deskę i zostawiamy w spokoju, nie kroimy! W tym czasie soki ładnie rozejdą się po całym kawałku, dzięki czemu kolor będzie równomierny, a mięso soczyste. Jak już pastrami odpoczęło, możemy zabrać się za krojenie plasterków, tu potrzebny jest bardzo ostry nóż, który możemy ostrzyć co jakiś czas. Mięso jest miękkie (widelec wchodzi w nie jak w prawie masło) i kruche. To jak już mamy pokrojone pastrami lecimy dalej. Dressing możecie przygotować w czasie, w którym mięso się paruje, przykryć i wstawić do lodówki. Dlaczego użyłam nazwy Dressing (nie)rosyjski dowiecie się z przepisu, a na przepis traficie klikając w nazwę dressingu w tym zdaniu. Kapustę kiszoną wykładamy na sito aby odciekła. Ogórki możemy już pokroić w plasterki.
  2. Jak już macie chleb, dressing i pokrojone pastrami bierzemy się za stworzenie kanapki.
  3. Pod wpływem ciepła ser zacznie się roztapiać, wtedy przesuwamy kromki tak aby zrobiło się miejsce na patelni i tam układamy po garstce kapusty kiszonej (w sumie dwie). Na kapustę kładziemy po jednej kromce serem do kapusty, a na pozostałe dwie kładziemy po kilka plasterków pastrami. Po minucie, dwóch z pomocą łopatki składamy kanapki, czyli część z kapustą układamy na mięsie. Kolejność ma być taka, licząc od spodu: chleb, mięso, kapusta, chleb. Kanapki są gotowe do zjedzenia, można również każdą przekroić na połowę. Jedząc przegryzamy plasterkiem ogórka kiszonego, najlepiej zimnego, warto ;)

Dodatkowe informacje

  • Przepis pochodzi z bloga kulinarnego Blondynka gotuje

Autor: Magdalena Kochańczyk

Dodaj komentarz

 (z http://)